FORTUNA FORMAT

ƒ fortuna format ƒ

Televizyon Kanallarına Özel Program Formatları Üreterek Vitrine Sunuyoruz 


Türkiye'de izlediğiniz televizyon programlarının neredeyse hepsi yurt dışında daha önceden yayınlanmış & bitmiş ''2. el yerli uyarlama'' yapımlardır. Türkiye'de televizyon sektörü çok gelişmiş olmasına rağmen, yeni (içerik) program formatları üretilmiyor ve yurt dışından kiralama yoluna gidiliyor. Format ürettiğini söyleyenler ise aslında format değil, fikir üretiyor. Format ve Fikir arasındaki farkı anlamak gerekiyor. Aklınıza bir program fikri geldiğinde, bunu teknik ve işleyiş olarak televizyona henüz uyarlamadıysanız bu kağıt üzerinde basit bir FİKİR olarak kalır. Fakat, aklınıza gelen fikri, teknik ve işleyiş bakımından profesyonelce tüm detaylarıyla televizyonda yayınlanacak biçimde DÜZENLEDİĞİNİZ zaman FORMAT haline gelir. Ne yazık ki bir fikri olan herkes, ''format yazıyorum'' demeye başladı. 
''Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi olunmaz'' 
Esinlenmeden, özgün yerli yapımları hazırlamak amacıyla kurulan fortuna format, yıllardır dünya televizyonları için çekimlerini yaptığı, uyguladığı programlarla bu alanda eşsiz tecrübeler kazandı. Yabancı televizyon kanalları & uluslararası yapımcılar program çekimleri için ülkemizin çeşitli şehirlerini tercih ediyorlar. Defalarca birlikte çalıştığımız yabancı yapımcılar; ''Doğal güzellikleri, hava şartları & en önemlisi üçte bir maliyet varken, Türkiye'den daha iyi bir yer bulamayız.'' diyorlar. Demek ki ülkemizin imkanlarıyla harika işler başarabilmek mümkün ama profesyonel yerli format üreticisine ihtiyaç var! Fortuna Format, ülkemizde yüzde yüz yerli yapımlar hazırlayarak bu boşluğu dolduruyor. 


 1992'den bugüne 25 yılı aşan profesyonel birikimiyle FORTUNA FORMAT, televizyon kanallarına program içerikleri üreticisi olarak kaliteli formatlara imza atıyor. ABD, Hollanda, İngiltere, Ukrayna & Almanya'dan dünyaca ünlü yapım şirketleriyle çalışmalar yapan fortuna format, ''Yerelden, Evrensele'' uzanan yelpazede her dönem yeni bir projeyle ismini duyurmuş ve ''TV FORMATLARI'' diyince öne çıkan ilk isim olmuştur. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Televizyon formatlarına yorum yapabilirsin. www.fortunaformat.com

© Fikir Sanat Eserleri Yasası

UYARI: fORTUNA fORMAT örnek foto & videolarında, içerik hırsızlığına engel olmak için program formatlarının küçük bir bölümünü yansıtır. © fortuna format & tüm grubunda yer alan program formatlarını kullanmak, esinlenmek, 5846 sayılı Fikir & Sanat Eserleri Yasası'na aykırı ve açıkça suçtur. Kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunulmaktadır.

TANITIM FİLMİMİZ

fortuna Medya Showreel 2017

fortuna format

FORTUNA FORMAT | Yüzde Yüz Yerli Televizyon Program Formatları | Reklam Formatları | Videoklip Formatları | 3D Animasyon Kurgu Film | 1992'den bugüne ☎05315076477
 
Copyright ©
İstanbul Türkiye | TV FORMATS | fortuna FORMAT